Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
ISO
9001
ISO
14001
OHSAS
18001

European Snooker Championship U18

Od 5 do 19 marca w cypryjskiej Nikozji rozgrywane są Mistrzostwa Europy w snookera  amatorów. W kategorii do lat 18 nasz kraj reprezentuje  min. Zielonogórzanin Antoni Kowalski. Antek mimo młodego wieku ma na swoim kącie wiele prestiżowych nagród, talentem zachwyca największe tuzy z branży. Na stronie internetowej Światowej Federacji Snookera można poczytać o jego niesamowitych wyczynach. Na co dzień trenuje w biurowcu naszej firmy.


Życzymy pełnych uroku Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych radością, spokojem i słowami, które umykają w całorocznej codzienności.
A u progu Nowego Roku -  mnóstwa optymizmu, trafny chdecyzji, śmiałych pomysłów i szczęścia w ich realizacji. 
Niech radość tych dni  trwa  jak  najdłużej; pomimo  i  na przekór niełatwej codzienności.
 
 


AGENCJA CELNA ANNEBERG


Już od 15 lat na  rynku usług cel­nych i spe­dy­cyj­nych dba­ o bez­pie­czeń­stwo trans­ak­cji eks­por­to­wych oraz im­por­to­wych swoich klien­tów.
Zapraszamy do współpracy.                        
http://ac.anneberg.com.pl/


Winobranie 2016


Jak co roku, podczas Winobrania władzę nad naszym miastem przejmuje Bachus – Bóg Wina. Miasto staje się wówczas jedną wielką sceną, nie brakuje wina i dobrej zabawy. Na mieszkańców i turystów czekają liczne atrakcje m.in.: koncerty, zabawy plenerowe, zawody sportowe, targi kolekcjonerskie, barwny korowód uliczny i wiele innych.
Otworem stoją nasze Winnice. Można je zwiedzić i pokosztować rodzimych specjałów.
Nieodłącznym elementem Święta Winobrania jest Jarmark ( 3-11 września), podczas którego ponad 500 handlowców, artystów, rzemieślników i kolekcjonerów rozkłada swoje stoiska w centrum miasta. Bardzo dużą popularnością cieszy się również korowód, który w tym roku rozpoczyna  się w sobotę 10. września o godzinie 12:00.
Zapraszamy również do kibicowania annebergowskiej ekipie w Drużynowym Biegu WInobraniowym – 3 września godz.11:00, ul.Westerplatte).

Zapraszamy  do  Zielonej Góry.


konferencja prasowa

Dzisiaj w siedzibie naszej firmy odbyła się konferencja prasowa na której podpisaliśmy umowę sponsorską na następny rok. Na konferencji miała również miejsce prezentacja nowego zawodnika  Stelmet BC Zielona Góra Tomasa Celetiego.


Porozumienie w sprawie przewozów do Rosji 2016-02-19

Po trudnych i skomplikowanych negocjacjach udało się osiągnąć porozumienie w sprawie wznowienia międzynarodowych przewozów drogowych do Rosji. Po zakończeniu rozmów, które odbyły się w dniach 18-19 lutego 2016 r w Moskwie, wiceministrowie Jerzy Szmit i Nikołaj Asauł podpisali protokół. Ustalono w nim, że strony wymienią się zezwoleniami, które będą ważne do 15 kwietnia 2016 r. Polscy przewoźnicy otrzymają 20 tys. zezwoleń – 10 tys. ogólnych i 10 tys. na przewozy z/do krajów trzecich. Stronie rosyjskiej również przysługuje 20 tys. zezwoleń – 19,5 tys. ogólnych i 500 na przewozy z/do krajów trzecich. Dzięki dzisiejszemu porozumieniu ruch ciężarówek między Polską a Rosją powinien zostać wznowiony na początku przyszłego tygodnia.

Cieszę się, że udało się osiągnąć kompromis. W czasie negocjacji zostały uzgodnione warunki i zasady wykonywania transportu, kwalifikacja przewozów, definicje, jak również dokumenty niezbędne do określania formy przewozu. W okresie przejściowym, czyli do 15 kwietnia 2016 r. władze Federacji Rosyjskiej będą dostosowywały swoje prawo, przede wszystkim rozporządzenia, tak aby były zgodne z ustaleniami z negocjacji – powiedział wiceminister J. Szmit.

Zmiana rosyjskich przepisów, dyskryminujących polskich przewoźników, pozwoli na ustalenie docelowej liczby zezwoleń dostępnych dla obu państw.

Negocjacje MIB z Ministerstwem Transportu Federacji Rosyjskiej w sprawie zasad wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych, a także struktury i wielkości kontyngentu dwustronnych zezwoleń zostały wznowione w ubiegłym roku. Ważność dotychczasowych zezwoleń wygasła 31 stycznia 2016 r. Na ich podstawie, zgodnie z polsko-rosyjskim porozumieniem, pojazdy z obu państw mogły powrócić do kraju rejestracji do 15 lutego 2016 r.


noworoczne spotkanie załogi

Wykorzystując przerwę świąteczną , a więc możliwość spotkania się z większością pracowników, jak co roku, zorganizowaliśmy noworoczne zebranie załogi.
Szefowie podsumowali kończący się rok 2015, oraz  przedstawili plany na 2016.
Był czas na luźne dyskusje, ale i konkretne szkolenia, na informacje o wprowadzanych zmianach i zarządzeniach, na podziękowania załodze za ciężką pracę i życzenia na Nowy, zapewne też nielekki Rok.

Spotkanie było również okazją do wręczenia, sześciu naszym długoletnim pracownikom - kierowcom - odznak honorowych „ZASŁUŻONY DLA TRANSPORTU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ” przyznanych przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Odznaczenia wręczył Senator Robert Dowhan.
 
Mikołaj też o nas nie zapomniał :)


odblaski


Uratujmy choć jedno życie !
Pomóżmy uniknąć wypadków !

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu postanowiliśmy „oświetlić” pieszych wędrujących poboczami polskich dróg. W tym celu nasi kierowcy rozdadzą ponad 2 tysiące odblasków osobom napotkanym na naszych drogach.
Jeśli uda nam się uratować chociaż jedno życie, zapobiec chociażby jednemu wypadkowi drogowemu, nasz cel zostanie osiągnięty :)
 
Zapraszamy  do  naśladowania
 


Obchody 25-lecia firmy

W pierwszych dniach maja świętowaliśmy 25 lecie istnienia firmy. Do Zielonej Góry zjechało mnóstwo wspaniałych gości - klienci, dostawcy, przyjaciele . Byli Ci, którzy historie Anneberga pisali codzienną współpracą kiedyś, a także dzisiaj. Specjalnie na tę okazję przyjechało prawie 40 współpracowników z Danii i Białorusi. Byli oczywiście wszyscy wspólnicy – przecież taka okazja zdarza się raz na 25 lat .
Podczas dwóch dni było dużo podziękowań, wspominek, życzeń . Była kultura przez duże K i wspaniała nocna zabawa na przysłowiowe sto par. Było dostojnie, hucznie i wesoło .
Wszystkim wielkie dzięki za obecność i uświetnienie naszego jubileuszu.


Firma nasza otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta

Firma nasza otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta za wybitny wkład gospodarczy w rozwój i promocję Zielonej Góry. Jest to nagroda w kategorii „ Przedsiębiorstwo Usługowe 2013” . Wręczenie nagród odbyło się podczas corocznego Balu Winobraniowego.

Wszystkim pracownikom należą się gorące gratulacje i podziękowania  


Zielonogórska Firma 25 – lecia

 Anneberg Transpol została Laureatem Plebiscytu Zielonogórska Firma 25 – lecia organizowanego przez Gazetę Wyborczą i Miasto Zielona Góra. Za parę miesięcy stuknie nam 25 lat 


Solidna Firma

Za terminowe regulowanie wszelkich zobowiązań, oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenta uzyskaliśmy, już po raz szósty, tytuł              

Solidna Firma


My na etransporcie

 Na początku lutego 20 nowoczesnych ciągników siodłowych Renault serii  T zasiliło flotę naszej firmy.

…by lepiej obsługiwać klientów, by stworzyć jeszcze lepsze warunki  pracy naszym kierowcom …..
poczytaj o nas więcej
 
http://etransport.pl/wiadomosc,35348,sprawdzona_marka.html


Andrzej Wańkowicz

Andrzej Wańkowicz - jeden z trzech kierowców pionierów Anneberga w Polsce. W kwietniu 1990 roku przyprowadził do Polski jeden z trzech zestawów, a pierwszego dnia po Wielkanocy wykonał dziewiczy, historyczny transport naszej Firmy. Przez niespełna 25 lat ( bez 4-ch miesięcy) przemierzał Europę w Annebergowskich samochodach. Od dwóch miesięcy jest na zasłużonej emeryturze, ale wciąż Go ciągnie „za fajerę”. Więc – do zobaczenia wkrótce .


Filmik o nas

Film z przekazania 20 szt. T 460 dla Anneberg


Spotkanie Wigilijno-Noworoczne

Dzielenie się opłatkiem w grudniowy wieczór wpisane jest już od dawna w annebergowski kalendarz........
........ tak jak i coroczne spotkanie całej załogi. Podsumowanie starego roku, plany  na nowy 2015 , informacje o wprowadzanych zmianach i zarządzeniach tych wewnętrznych, oraz nowych przepisach, dyskusje, podziękowania i życzenia.........